Kielce. Campfire Sessions w Chicago – wystąpili Maciej Jóźwik, Wojciech Socha i Mariusz Dekiel

W kieleckim klubie muzycznym Chicago w sobotni wieczór wystąpili Maciej Jóźwik, Wojciech Socha i Mariusz Dekiel. Koncert odbył się w ramach czwartej edycji Campfire Sessions. Zgromadzona licznie publiczność miała okazję posłuchać muzyki w klimatach turystycznych, bieszczadzkich, a wszystko okraszone zostało bluesowymi riffami na gitarach akustycznych.
Campfire Sessions to impreza o oryginalnej formule, gdzie jedna scena jest zarezerwowana jednocześnie dla trzech songwriterów grających swoje piosenki w turach. Między nimi następuje interakcja, a we wszystkim bierze czynny udział publiczność. Sprzyja temu kameralna formuła w konwencji „spotkań przy ognisku”. Podczas czwartej edycji imprezy wystąpili Maciej Jóźwik, Wojciech Socha i Mariusz Dekiel. Wszyscy dobrze się bawili, a każdy utwór był nagradzany przez słuchaczy oklaskami. Artyści długo bisowali, a po zejściu ze sceny długo podpisywali płyty.
Maciej Jóźwik
Najważniejsza w zawodzie muzyka jest pasja, której Maćkowi „Bieszczadzkiemu Scyzorykowi ” nie można odmówić … . Maciej Jóźwik od zawsze związany z Kielcami, od 30 lat zakochany w Bieszczadach i mocno nimi przesiąknięty. Ze swoją muzyką od lat gości na bieszczadzkich scenach w towarzystwie kolegów po fachu, zaprzyjaźnionych bieszczadzkich bardów. Komponuje i pisze muzykę do słów bardziej lub mniej znanych poetów. W swoim dorobku artystycznym może śmiało pochwalić się trzema wydanymi płytami z muzyką w stylu poezji śpiewanej i bluesa. Należy do grona nielicznych artystów, którzy oswoili grę na 12-to strunowej gitarze, co jest nie lada wyzwaniem.
Mariusz Dekiel
Jestem autorem, kompozytorem i wykonawcą pieśni bólu i radości, które niekiedy grywam przed ludźmi. Najczęściej odbywa się to na festiwalach piosenki autorskiej, kabaretowej, poezji śpiewanej, wodniackiej i jakiej tylko organizatorzy są w stanie wymyślić, a także na recitalach autorskich. Po festiwalach (m.in. SMAK w Myśliborzu, OPPA, Bazuna, YAPA, giełda w Szklarskiej Porębie, OSPA, Sandłicz, Szantomierz ,itd.) i otrzymaniu pewnej ilości nagród (np. Hebanowy Szczebel do Kariery, Świętokrzyski Scyzoryk, Niezatapialny ponton z krzemienia pasiastego, Biały Stefan, gratisowa piesza wycieczka po Pustyni Błędowskiej) przyszedł czas na podsumowanie mojej działalności w postaci płyty „Ślad po człowieku”, wydanej własnymi siłami, co uważam za największy sukces. Oczywiście oprócz tego, że przynajmniej niektóre z moich piosenek podobają się słuchaczom – mówi o sobie artysta.
Wojciech Socha
Członek Klubu Literackiego „ ASPEKT” w Ostrowcu Świętokrzyskim od 2005 roku. Pisze wiersze i krótkie formy opowiadań, komponuje muzykę do własnych tekstów. Swoje prace prezentował na łamach lokalnych gazet (GO, Wiadomości Św.), tomikach poetyckich związanych z klubami literackimi, w publikacji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej. W 2007 roku wraz z córką Karoliną wydał tomik pt. „KONCERT” Prezentacje jego wierszy i piosenki poetyckiej odbywają się również na wieczorkach autorskich, własnych jak i zaprzyjaźnionych poetów, plenerach, wystawach i festiwalach. Duże znaczenie ma dla niego kontakt z rzeźbą , obrazem oraz ich twórcami jako inspiracja dla własnej twórczości. W 2010 roku nagrał i wydał płytę pt. „Na strunie M” z autorskimi piosenkami. W maju 2011 r piosenka z płyty pt „Wirtualnie” zdobyła Muzycznego Scyzoryka w kategorii piosenka poetycka. Od 2017 roku pracuje w Radiu Ostrowiec gdzie między innymi zajmuje się piosenką poetycką w autorskiej audycji SYNKOPA SŁOWA. Współtworzy także audycję promującą jazz – Muzyka Nie-Dzieli, a także kącik ze starszymi polskimi piosenkami – Szafa Gra. W 2020 roku ukazał się jego drugi tomik pod tytułem SYNKOPA SŁOWA z dołączona płytą TUŻ ZA ROKIEM – jako część muzyczna tego projektu.