Warszawa. Kto zostanie nowym prezesem PKO BP

Osoba wchodząca obecnie w skład zarządu PKO BP zostanie najprawdopodobniej nowym prezesem banku. Rąbka tajemnicy uchylił Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Dotychczasowy prezes Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu tego banku.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem Interia stwierdził, że nowym prezesem PKO BP zostanie osoba wchodząca obecnie w skład zarządu banku. Zmiana wejdzie w życie z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia banku zwołanego na 7 czerwca 2021 r. Jagiełło kierował bankiem przez ostatnie 12 lat – od roku 2009.
Zarząd banku PKO BP składa się obecnie 8 potencjalnych kandydatów:
- Rafał Antczak – wiceprezes zarządu nadzorujący Obszar Bankowości Przedsiębiorstw, Analiz i Administracji
- Rafał Kozłowski – wiceprezes zarządu nadzorujący Obszar Finansów i Rachunkowości
- Maks Kraczkowski – wiceprezes zarządu banku nadzorujący Obszar Bankowości Międzynarodowej i Transakcyjnej oraz Współpracy z Samorządami i Agencjami Rządowymi
- Mieczysław Król – wiceprezes zarządu banku nadzorujący Obszar Operacji
- Adam Marciniak – wiceprezes zarządu banku nadzorujący Obszar Informatyki
- Piotr Mazur – wiceprezes zarządu nadzorujący Obszar Zarządzania Ryzykiem
- Jakub Papierski – wiceprezes nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej
- Jan Emeryk Rościszewski – wiceprezes zarządu banku nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego.
Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego należy do największych instytucji finansowych w Polsce, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Zatrudnienie w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego przekracza 29 tys. etatów. To największy bank uniwersalny w Polsce, spółka akcyjna notowana od 2004 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.