Warszawa. Powrót do żłobków i przedszkoli od poniedziałku

Powrót do żłobków i przedszkoli od poniedziałku – taką informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.
Minister Niedzielski powiedział, że niestety, w tym tygodniu dzienna liczba zakażeń się zwiększa. Jego zdaniem główny powód tego stanu to minione święta.
–Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tysięcy dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – stwierdził Niedzielski.
-Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków – dodał minister zdrowia.
Od 19 kwietnia dopuszczono możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Rząd zgodził się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.
W ciągu doby wykonano ponad 99 tysięcy testów na koronawirusa w Polsce.