Polityka prywatności

Szanowni Państwo,
Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z poniższą polityką prywatności

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu NoveMiasto.com jest Instytut Historyczny Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja Ostoja Owsianego, ul. Nowy Świat 48/11, 25-363 Warszawa
 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. „ciasteczka”).
  3. Poprzez zapisywanie technicznych logów na poziomie serwera www
 3. W zakresie danych, będących danymi osobowymi w świetnie przepisów o ochronie danych osobowych, administratorem danych jest Operator Serwisu.

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.
 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)
 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.
 4. Jeśli dane w formularzu umożliwiają identyfikację osoby fizycznej, to osoba taka ma prawdo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania swoich danych w dowolnym momencie. Możliwe jednak, że będzie to powodowało brak dostępu do niektórych funkcji serwisu.
 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu kontaktu z Operatorem Serwisu za pomocą formularzy kontaktowych.
 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Pliki tego rodzaju zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Operator Serwisu lub podmioty z nim współpracujące.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  3. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów, a także operatorów płatności.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług.
 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:
  1. czas nadejścia zapytania,
  2. czas wysłania odpowiedzi,
  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,
  6. informacje o przeglądarce użytkownika,
  7. informacje o adresie IP.
 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.
 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie i powierzenie przetwarzania danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.
 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.
 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

 

 

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Internet Explorer
  2. Chrome
  3. Safari
  4. Firefox
  5. Opera
  6. Android
  7. Safari (iOS)
  8. Windows Phone
  9. Blackberry
Miasto/Wiadomości

Kielce. Nagrody Miasta Kiece 2020 wręczone

11 Nagród Miasta Kielce za 2020 rok wręczono w Ratuszu ludziom zasłużonym dla miasta. Nagrody te przyznaje od 1995 roku Prezydent Kielc w porozumieniu z Konwentem Rady Miasta zarówno osobom indywidualnym, jak i grupom. Jak informuje Urząd Miasta do liczącego 259 sylwetek grona laureatów dołączyli: ks. bp. Marian Florczyk, Sławomir Micek, Aneta Oleszek, Janusz Buczkowski, Jerzy Michta, Gabriel Moćko, Barbara Biskup, Dagmara Domińczyk, Kamila Drezno, Andrzej Ordysiński. Nagrodą Specjalną uhonorowano inicjatorki utworzenia „Armii Hani” – Martę Brzezińską i Magdalenę Bogucką.

Nagrody te są bardzo dobrą promocją naszego miasta. Reprezentują Państwo różne środowiska, stąd Wasz dorobek realizowany jest na różnorodnych polach. Życzymy Wam sukcesów byście mogli się spełniać w tym co robicie, bo jesteście znakomitymi ambasadorami naszego miasta – podkreślił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Ksiądz biskup Marin Florczyk, który część finansową nagrody przekazał na rzecz Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, odbierając statuetkę powiedział:

Dla mnie miasto to przede wszystkim wspólnota. Ta nagroda jest wielką mobilizacją do pracy na rzecz tej wspólnoty.

– Uważam, że dla kogoś, kto mieszka w Kielcach ta nagroda jest najważniejsza. Jesteście inspiracją dla innych i mamy nadzieję, że ta nagroda będzie dalszą motywacją do pracy na rzecz Kielc – podsumował przewodniczący Rady Miasta Kielce, Kamil Suchański.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w wąskim gronie, w Urzędzie Stanu Cywilnego z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Nagrody Miasta Kielce 2020 otrzymali:

1. Ks. bp. Marian Florczyk – człowiek niezwykle zatroskany o Kielce, o budowanie wspólnoty, wspierający środowisko sportowców, osób niepełnosprawnych oraz pracowników. Jest również zaangażowany w pomoc osobom bezdomnym i chorym. Inicjuje ponadto wiele wydarzeń nie tylko o charakterze rekreacyjnym, ale też religijnym i kulturalnym. Często można go spotkać na arenach Kielc kibicującego kieleckim sportowcom.

2. Sławomir Micek – członek Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz wiceprezes Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest twórcą znanym przede wszystkim z licznych realizacji artystycznych usytułowanych na terenie Kielc, województwa świętokrzyskiego a także z licznych obiektów rzeźbiarskich znajdujących się w wielu miastach Polski.

3. Aneta Oleszek – założycielka i kreatorka polskiej profesjonalnej marki dla podologów PODOPHARM oraz właścicielka Gabinetów Zdrowej Stopy PODOPHARM w Kielcach.

4. Janusz Buczkowski – wybitny artysta fotografik, który swoją postawą i zaangażowaniem rozświetlił trudny, naznaczony pandemią rok 2020. Pan Janusz Buczkowski jest również współtwórcą „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”- nurtu, który na trwale wpisał się w historię polskiej fotografii.

5. Jerzy Michta – historyk, doktor nauk historycznych związany z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie pracował kształcąc kolejne pokolenia studentów.

6. Gabriel Moćko – założyciel Klubu PACTUM Scyzory Kielce, w którym koszykówkę trenują osoby niepełnosprawne. Obecnie w drużynie na stałe trenuje szesnastu niepełnosprawnych koszykarzy z Kielc i województwa świętokrzyskiego.

7. Barbara Biskup – doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

8. Dagmara Domińczyk  – hollywoodzka aktorka, która zawsze podkreśla swój związek z Kielcami i Polską. Regularnie przylatuje do Kielc do swojej rodziny i wspiera działania społeczne związane z miastem. Jest autorką książki „The Lullaby of Polish Girls” („Kołysanka polskich dziewczyn”), w której opisuje swoje dzieciństwo oraz lata spędzone w Kielcach.

9. Kamila Drezno – tancerka międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, dyplomowany nauczyciel tańca, instruktor tańca oraz rekreacji ruchowej.

10. Andrzej Ordysiński zasiada w Kieleckiej Radzie Seniorów. Był dyrektorem Domu Pomocy Społecznej na ul. Jagiellońskiej w Kielcach, dyrektorem Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Żytniej w Kielcach.

11. Nagrodę Specjalną otrzymała „Armia Hani” – w grudniu 2019 r. panie: Marta Brzezińska i Magdalena Bogucka założyły na facebooku grupę publiczną pn. „Licytacje dla Hani Terleckiej”. Celem grupy była organizacja internetowych licytacji mających pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie ciężko chorej dziewczynki Hani Terleckiej. Dzięki wysiłkom, inicjatywie, zaangażowaniu i pomysłowości udało się pomóc nie tylko Hani Terleckiej, ale także innym dzieciom.