Kraków. Kolejne zatrzymania w sprawie byłego senatora

Kraków. Radca prawny oraz przedsiębiorca zatrzymani przez Delegaturę CBA w Krakowie. Śledztwo dotyczy korupcji urzędniczej i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Sprawa dotyczy byłego senatora RP, Stanisława K..
Jak poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.
Agenci CBA zatrzymali w Krakowie kolejne dwie osoby, w tym Marcina K. radcę prawnego związanego z biurem senatorskim byłego senatora Stanisława K. oraz przedsiębiorcę Andrzeja K. Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przejęcia na własność jednej z kamienic położonych w centrum Krakowa. W zamian za ,,przysługę” uzyskali obietnicę korzyści majątkowej w postaci udziałów we własności nieruchomości oraz gotówki w kwocie 1,5 mln złotych.
Ustalenia procesowe wskazują, że zatrzymani powoływali się w związku z tym na wpływy m.in. u senatora Stanisława K. oraz w komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Do tej pory w sprawie zarzuty postawiono 26 osobom, w tym i byłemu senatorowi.
Zdjęcie: CBA