Wybory. Ostatni dzień kampanii Dudy i Trzaskowskiego

Kampania trwa do ostatnich sekund przed ciszą wyborczą, która nastąpi dziś o północy. Toczy się walka o dosłownie każdy głos. Sondaże nie dają wyraźniej przewagi żadnemu kandydatowi. Komu Polacy powierzą urząd Prezydenta Rzeczypospolitej na najbliższe 5 lat? Wybory już w najbliższą niedzielę 12 lipca.
Prezydent RP Andrzej Duda jest od rana do wieczora na Podkarpaciu. Spotkania rozpoczął od wizyty w Winnicy Jana w miejscowości Zarzecze, następnie Jasło, Jasienica Rosielna, Niebylec, Dębica i Rzeszów, gdzie spotka się z mieszkańcami i uczci pamięć żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, którzy zostali zamordowani przez komunistów właśnie 10 lipca 1946 roku w stolicy Podkarpacia. Andrzej Duda zakończy swoją kampanię o godzinie 22.30 na Rynku Wielkim Starego Miasta w Zamościu.
Ostatni dzień kampanii kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski spędzi na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Trzaskowski rozpoczął w Sycowie, a przed nim jeszcze Oborniki Śląskie, Świdnica, Kłodzko, Nysa, Racibórz i zakończenie o godzinie 22.00 w Rybniku.
Dziś na Śląsku będzie także premier Mateusz Morawiecki, który wspiera kandydata Zjednoczonej Prawicy Andrzeja Dudę.
Wczoraj głos w sprawie wyborów zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
– Siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowanie, kto będzie w Polsce rządził, miała miejsce bardzo brutalna i daleko idąca interwencja ze strony prasy niemieckiej – oceniał prezes Jarosław Kaczyński
Dziś na terytorium Polski wprowadzono drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, w związku z organizacją drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Ostrzeżenie obowiązuje od 10 lipca do 13 lipca.