Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w Kielcach

W sobotę po raz czwarty ulicami Kielc przeszła Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Marsz rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Akademickim pod wezwaniem św. Jana Pawła II.
Mszę Świętą w intencji Ojczyzny koncelebrował ksiądz Mieczysław Rusiecki, który mówił o sile nawrócenia i powrotu do Boga. Po Mszy Świętej mieszkańcy Kielc z różańcami w dłoniach udali się pod pomniki świętego Jana Pawła II i błogosławionego Jerzego Popiełuszki, gdzie kontynuowano wspólną modlitwę.
Ideą marszu, jak podkreślają organizatorzy, jest modlitwa za Polskę. Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy – głosił Prymas Tysiąclecia Stefan kard. Wyszyński.
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu. Została zainaugurowana w 2011 roku w Niepokalanowie. Obecnie gromadzi przeszło 128 tys. Polaków. Modlitwa w tej formie odbywa się w ponad 50 krajach na całym świecie.